Commons:Критерії швидкого вилучення

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Criteria for speedy deletion and the translation is 81% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Criteria for speedy deletion and have to be approved by a translation administrator.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
العربية • ‎azərbaycanca • ‎বাংলা • ‎čeština • ‎dansk • ‎Deutsch • ‎English • ‎Canadian English • ‎español • ‎فارسی • ‎français • ‎עברית • ‎magyar • ‎italiano • ‎日本語 • ‎ಕನ್ನಡ • ‎한국어 • ‎Ripoarisch • ‎македонски • ‎മലയാളം • ‎norsk bokmål • ‎Nederlands • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎Tagalog • ‎Türkçe • ‎українська • ‎中文

Shortcut: COM:CSD · COM:SPEEDY

Commons deletion (policy)


Ця сторінка встановлює правила швидкого вилучення у Вікісховищі, пояснюючи, як запитувати або виконувати швидке вилучення. Ця сторінка не пояснює питання авторського права та ліцензування; для такої інформації, будь ласка, див. Commons:Ліцензування.

Критерії швидкого вилучення охоплюють виключно ті випадки, у яких адміністратори мають широкий консенсус підтримки на те, щоб на свій розсуд уникати обговорень вилучення та одразу вилучати файли чи сторінки; що не означає, що адміністратори зобов'язані їх вилучати, якщо є обставини, що дозволяють просте краще рішення. Вони охоплюють виключно випадки, вказані у правилах нижче.

Адміністратори мають бути обачними й не вилучати швидко сторінки чи медіафайли за винятком найбільш очевидних випадків. Якщо сторінку було залишено після попереднього обговорення вилучення, її не можна вилучати швидко, хіба що будуть нововиявлені порушення авторських прав. Дописувачі інколи створюють сторінки за кілька редагувань, тож адміністратори не мають вилучати незавершену сторінку надто швидко після її створення. Існує чіткий консенсус, що авторів та основних дописувачів сторінок і файлів потрібно сповіщати про номінацію на швидке вилучення; якщо Ви позначаєте на швидке вилучення будь-який вміст, обов'язково повідомте його творця.

Щоб позначити сторінку на швидке вилучення, можна використати {{speedydelete|<опис причини вилучення>}} або скорочення {{SD|<код критерію вилучення, наприклад, G7, що означає «запит автора/завантажувача», див. список>}}.

Загальні причини

Shortcut
COM:GCSD
1. Тестова сторінка, випадкове створення або сторінка з незв'язним чи невідповідним вмістом

Сторінка містить більше непотрібний вміст, що досі використовувався для тестування, або була створена випадково, або її вміст є маячнею і чимось непотрібним. Сюди також можуть належати пусті категорії та текст на сторінках обговорення (що не мав подальшого розвитку), який не допомагає або не стосується пов'язаної сторінки.

2. Невикористовуване та неможливе або зламане перенаправлення

Сторінка з невикористовуваним та неможливим перенаправленням або перенаправлення, що залежить від вилученого або неіснуючого вмісту. Невикористовувані перенаправлення між сторінками обговорення, що були створені у результаті перейменування сторінки, чи перенаправлення між просторами назв також можуть бути вилучені за цим критерієм.

3. Вміст, призначений для вандалізму, погроз чи нападу
Вміст, який розміщено з наміром нанести шкоду або з для погрози, переслідування чи нападу на іншу особу чи користувача. Облікові записи користувачів, які здійснюють такі дії, підлягають тимчасовому чи довічному блокуванню, залежно від тяжкості вмісту. Контент, розміщений з наміром створення/поширення обману, також може бути вилучений за цим критерієм.
4. Повторне створення вмісту, раніше вилученого за консенсусом спільноти
Сторінка чи файл відповідає вмісту, який уже було вилучено за консенсусом спільноти. Повторне сторення такого вмісту може вести до блокування облікового запису користувача. Автор чи завантажувач може попросити адміністратора, який вилучив файл, відновити його або подати запит на відновлення.
5. Тимчасове вилучення для очистки історії чи приховування версії
Вміст вилучається тимчасово, щоб прибрати окремі версії з вандалізмом, погрозами/нападами чи персональними даними. Вміст також може бути тимчасово вилучений для об'єднання чи роз'єднання історій.
6. Однозначний випадок технічної підтримки
Вміст тимчасово вилучається для здійснення перейменування чи інших завдань однозначної техпідтримки, що вимагають тимчасового чи постійного вилучення.
7. Автор чи завантажувач подає запит на вилучення
Оригінальний автор чи завантажувач подає запит на вилучення нещодавно створеного (<7 днів) невикористовуваного контенту. Якщо автор/завантажувач робить запит на вилучення старішого вмісту,[1] має бути натомість створений запит на вилучення.
8. Сторінка залежить від вилученого чи неіснуючого вмісту

Сторінка чи файл залежать від контенту, що був вилучений або більше не існує. Сторінки обговорення-сироти без корисного вмісту також можуть бути вилучені за цим критерієм.

9. Офіційна зміна
Критерій для офіційних змін. Офіс Фонду Вікімедіа залишає за собою право на швидке вилучення вмісту тимчасово чи постійно у випадках виключних обставин. Жоден адміністратор не може вилучати вміст на підставі цього критерію, якщо він не належить до працівників Вікімедіа. Вилучення цього типу не можна скасовувати без дозволу від Фонду.
10. Files and pages created as advertisements
This includes only content uploaded to promote goods and services, outside our project scope. Files that illustrate contemporary or historical advertisements do not fall under this criterion.

Застосовні до певного простору назв

(Галерея)

1. Галереї без зображень або інших медіа-файлів
Сторінки основного простору назв (галереї), що є порожніми, або не містять корисного вмісту, такі як сторінки, що містять лише текст, але не містять зображень чи інших медіа.
2. Помилково створені галереї
Користувач хотів створити категорію, сторінку користувача чи іншу сторінку, але зробив одрук чи неправильно розташував символ(и) у назві, що запобігло вибору правильного типу для вмісту. Зокрема, зауважте, що префікс повинен бути англійською.
3. Користувач хотів створити енциклопедичний контент
Сторінка була створена з наміром створити енциклопедичну статтю. Статті та біографії належать проектам Вікіпедії і є поза сферою Вікісховища.

4. Промовміст або спам

Вміст головного протору не має користі чи цінності і значною мірою містить спам або призначений для реклами бізнесу, особи чи організації. Такий вміст є поза сферою проекту.

Категорія

1. (removed)

Категорії, що були перейменовані або дублюють наявні, можуть бути перенаправлені на нову категорію або вилучені. Див. Перейменування категорії#Чи треба вилучати стару категорію?

2. Неправильно названа категорія

Неправильно названі категорії чи такі, що порушують основні правила іменування, можуть бути вилучені швидко. Див. Перейменування категорії#Чи потрібно вилучати стару категорію?

3. Empty category
If a category is empty, is not a redirect or disambiguation, and has not been marked with an explanation of why it should be kept, it may be speedily deleted.

Commons

1. Неправильно заповнені чи буденно витерті запити на вилучення чи журнали
Сюди входять запити на вилучення (Deletion Requests, DRs), що є некоректними і не можуть бути виправлені. Або зайві запити на вилучення сторінок, що підлягають швидкому вилученню; це вимагає або формального закриття запиту, щоб закрити його і дати боту вилучити його з журналу, або вилучення сторінки запиту і вилучення запису з денного журналу. Журнали вилучення також регулярно очищаються після закриття обговорень, коли порожні, їх можна вилучати одразу. Зауважте, що це не стосується архівів запитів на вилучення, що відокремлені від робочих журналів.

Файл

1. Очевидне порушення авторських прав
Вміст є очевидним порушенням авторських прав, за відсутніх чітких свідчень сумісного з Вікісховищем ліцензування від власника авторських прав. Повторне завантаження матеріалу, захищеного авторським право, може вести до тимчасового чи довічного блокування облікового запису завантажувача.
2. Вміст під добропорядним використанням
Вміст під добропорядним використанням. Такий контент не дозволений у Вікісховищі і є предметом швидкого вилучення.
3. Похідна робота від невільного контенту
Похідні роботи на основі невільного вмісту (такі як знімки екрану невільного вмісту). Сюди не входять випадки свободи панорами.
4. Не підтверджена ліцензія
Перевірка ліцензії виявила, що нещодавно завантажений вміст заснований на невільній ліцензії, що не дозволяє комерційне використання та/або похідні роботи. Файли, позначені OTRS-агентами як такі, що не мають відповідного дозволу, або позначені таким, що очікують на OTRS-дозвіл понад 30 днів, також можуть бути вилучені за цим критерієм.
5. Відсутність необхідної інформації
У файлу немає необхідної інформації: ліцензії, дозволу чи джерела. Такому вмісту може бути надано відтермінування на сім днів (з моменту позначення) до того, як його буде вилучено.
6. Відмивання ліцензій

Вміст, завантажений через способи відмивання ліцензії, є порушенням авторських прав.

Облікові записи користувачів, що завантажують файли з використанням таких способів, можуть бути тимчасово чи довічно заблоковані.

7. Файл порожній

Простір назв файлу порожній. Порожні сторінки файлів підлягають однозначному швидкому вилученню, якщо тільки вони не використовуються як перенаправлення.

8. Ідентичний чи зменшений дублікат

Файл є точною чи зменшеною копією уже наявного старішого файлу.

Загальноприйнятим правилом є вилучення новішого дублікату, але це не завжди доцільно, наприклад, при порівнянні між завантаженим файлом користувача і бота. Зауважте, що для дуже великих файлів наявність зменшеної копії може бути корисною для зручності використання.

9. Вбудовані дані
Файл міститть додаткові вбудовані дані у вигляді захищеного паролем архіву.
10. Personal photos by non-contributors
This includes low-to-medium quality selfies and other personal images of users that have no constructive global contributions.


Шаблон

1. Шаблон-дублікат
Нещодавно створений шаблон, що дублює наявний старіший шаблон.
2. Невикористовуваний шаблон
Невикористовувані шаблони (окрім шаблонів підтримки/проектів, які підставляються), є предметом швидкого вилучення.

Користувач

1. Запит на вилучення від користувача у власному просторі користувача
Користувач подає запита на вилучення власної сторінки користувача чи її підсторінки. Сторінки користувачів, очищені самими користувачами, можуть також бути вилучені за цим критерієм.
2. Сторінка користувача, що не існує
Простір користувача, який не існує. Для імен користувачів перейменованих облікових записів можуть бути створені (і захищені) перенаправлення.
3. Невідповідне використання сторінки користувача
Невідповідне використання сторінки користувача. Сюди входять створінки користувача, що місять суто рекламний чи промоційний матеріал або створені з метою переслідування чи нападу. Сторінки з маячнею чи невпізнаваним вмістом також можуть бути вилучені за цим критерієм.

Примітки

  1. Старіший вміст (>7 днів) може використовуватися зовнішніми веб-сайтами і тому не відображатися на сторінці Special:GlobalUsage.

See also