Вікісховище:Політика щодо іменування користувачів

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Username policy and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Username policy and have to be approved by a translation administrator.

Other languages:
العربية • ‎ᏣᎳᎩ • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎español • ‎日本語 • ‎polski • ‎português • ‎русский • ‎Türkçe • ‎українська

Shortcut: COM:UPOLICY · COM:UPOL · COM:upol

Ця політика описує, які імена користувачів є прийнятними на Вікісховищі. У більшості випадків Ви зможете використовувати одне й те ж ім'я користувача і пароль для входу в систему в інші мовні версії Вікіпедії та в інші проекти, що підтримуються Фондом Вікімедіа, див. Довідка:Єдиний обліковий запис на Мета-вікі.

Імена користувачів, що потребують ідентифікації

System-search.svgSee also: Commons:Role accounts.

Використання назв «організацій» є забороненим, якщо тільки Ви не надасте підтвердження того, що Ви є представником відповідної організації. Не редагуйте під іменем, яке може ввести в оману, примусивши користувачів думати, що Ви є (або пов'язані з) певною особою, яку можна ідентифікувати, якщо тільки це не Ваше справжнє ім'я. Якщо у Вас таке ж ім'я, як і в добре відомої особи, з якою Ви жодним чином не пов'язані, і якщо Ви використовуєте своє справжнє ім'я, Вам треба чітко вказати на своїй сторінці користувача, що Ви не пов'язані з цією відомою особою. Якщо Ви хочете підтвердити свій обліковий запис (у випадку, якщо репрезентуєте організацію або Ви є широко відомою особою), використайте свій офіційний обліковий запис електронної пошти (якщо такий є), щоб надіслати електронного листа на info-commons-at-wikimedia.org із заявою про те, що такий-то обліковий запис належить Вам або організації, яку Ви представляєте. Будь ласка, майте на увазі, що OTRS-система, яка опрацьовує електронні листи, перебуває під цілковитою опікою волонтерів.

Використання Вікісховища для завантаження рекламних матеріалів, які не відповідають тематичній сфері Вікісховища, є забороненим, навіть якщо обліковий запис було підтверджено через OTRS. Однозначно рекламні облікові записи можуть бути заблоковані.

Неприйнятні імена користувачів

Shortcut
COM:IU

Імена користувачів, що є неприйнятними для роботи на Вікісховищі, можуть бути заблоковані. До таких імен належать спроби реклами, обману або підриву функціонування проекту. Будь ласка, зверніть увагу, що Вікісховище — це багатомовний проект, — імена користувачів однією мовою можуть виявитись образливими іншою мовою, але є цілком прийнятними, якщо мають прийнятне значення тією мовою, якою розмовляє користувач.

  • Рекламні імена користувачів, що використовуються для реклами групи або компанії.
  • Шкідливі імена користувачів — до них належать прямий тролінг чи персональні випади, або інші однозначно зловмисні наміри.
  • Імена, що вводять в оману — ті, які можуть справити враження, наче обліковий запис має певний авторитет, якого він насправді не має. Імена користувачів не повинні містити слів «адміністратор», «бюрократ», «стюард», «чек'юзер», «приховувач», «розробник», «бот» чи інших таких слів, що означають те ж саме (у тому числі й іншою мовою), на кшталт «адмін», «сисоп», чи «модератор».
  • Образливі імена користувачів, що ускладнюють або роблять неможливою гармонійну працю в проекті.

Якщо Ви виявили невідповідне ім'я користувача, маєте декілька різних опцій, як вчинити в цій ситуації. Вам слід обрати одну з них залежно від складності проблеми, і залежно від того, яким чином її вирішити буде найкраще для Вікісховища. Використовуйте здоровий глузд при здійсненні вибору.

Імена користувачів, що є очевидно неприйнятними, мають бути заблоковані миттєво будь-яким адміністратором, а також про такі імена можна повідомити на сторінці запитів до адміністраторів щодо блокувань і захисту сторінок.

  • Імена користувачів, що є однозначно неприйнятними для використання на Вікісховищі, але не мають очевидно зловмисних намірів, можна блокувати довічно, але блокування має вплинути лише на цей один обліковий запис (треба вимкнути автоблокування і зняти галочку біля «заборонити створення облікових записів»). Якщо Ваш обліковий запис було заблоковано з цієї причини, не сприймайте це як особисту образу; блокування є блокуванням вибраного Вами імені користувача, воно не спрямоване на те, щоб запобігти Вашому внеску. Будь ласка, уважно перечитайте цю сторінку й оберіть більш відповідне ім'я.
  • Шкідливі імена користувачів, обрані лише для того, щоб спровокувати проблеми, слід блокувати довічно. Тут адміністратор зазвичай також заборонить анонімне редагування для цього користувача, і заборонить створення будь-яких інших облікових записів (треба увімкнути автоблокування та поставити галочку біля «заборонити створення облікових записів»). Такі зловмисні імена користувачів можуть містити ознаки переслідування або персональні випади, або ж іноді їх можна легко ідентифікувати як такі, що належать раніше заблокованому вандалу.
  • Будь-яке блокування, що базується на поведінці користувча, може брати до уваги й ім'я користувача, якщо воно додатково підсилює проблему. Такі блокування можуть бути довічними лиш для того, щоб запобігти використанню цього імені користувача.

Про невідповідні імена користувачів не треба повідомляти чи блокувати їх, якщо користувач не робив жодних редагувань. більшість зареєстрованих облікових записів ніколи не використовувались. Там, де немає ознак того, що обліковий запис було створено зі злими намірами, адміністратори повинні подати чітку причину, чому вони заблокували користувача — або в журналі блокувань, або в тексті повідомлення на сторінці обговорення користувача, а також додати посилання на відповідну частину цієї політики.

Якщо користувач зареєструвався до того, як це правило було написане, і його ім'я користувача широко приймається і добре відоме в спільноті, і перейменування було б складним, не слід здійснювати жодних дій.

Імена користувачів, що збивають з пантелику

Метою існування імен користувачів є ідентифікація дописувачів. Якщо Ваше ім'я користувача або Ваш підпис невиправдано збиває з пантелику, редактор можуть попросити Вас змінити їх. Імена користувачів на кшталт «Dasdpoieqdmcoiaq», тобто ті, що складаються з випадкових символів, або є надто подібними до імен інших користувачів, або збивають з пантелику з якихось інших причин, можуть бути заблоковані, але зазвичай користувачеві треба дати можливість створити новий обліковий запис під іншим іменем.

Імена, що збивають з пантелику, часто можуть діяти як червоний прапор для інших проблем. Редактор з таким іменем користувача або підписом може бути заблокований раніше, аніж при порушенні будь-яких інших політик на кшталт підриву нормального функціонування чи вандалізму, якщо його ім'я користувача робить проблему складнішою. Як і в разі інших блокувань, адміни повинні діяти на власний розсуд і здоровий глузд.

Якщо позитивний дописувач ігнорує запити до нього про зміну його імені користувача, і продовжує використовувати ім'я, яке інші редактори вважають таким, що надто збиває з пантелику, тоді його обліковий запис під цим іменем може бути заблоковано. (Однак цього найкраще уникати, якщо можливо).

Зміна імені користувача

Користувачів перейменовують глобальні перейменовувачі. Складніші запити можна подавати на сторінці Запити до стюардів/Перейменування користувачів, тоді як запити на простіші перейменування можна подавати, використовуючи цю форму. Облікові записи користувачів, що мають мало або й зовсім не мають редагувань, зазвичай перейменовані не будуть, оскільки це значно швидше й легше просто створити новий обліковий запис.

Як тільки ім'я користувача буде змінено, наявний внесок буде прив'язаний до нового імені користувача в історіях редагувань сторінок, різницях версій (дифах), журналах і внеску користувача. Підписи на сторінках обговорення продовжуватимуть використовувати старе ім'я; тоді як підпис можна змінити вручну, все ж, цього робити не рекомендується, хіба що дописувач бажає усунути якомога більше інформації про своє попереднє ім'я користувача з причин приватності. У таких ситуаціях старе ім'я все ще буде доступне в старих версіях сторінок обговорення. Перейменування користувачів потрапляють у журнал перейменувань користувачів.

Вилучення Вашого облікового запису

Вилучати облікові записи користувачів неможливо. Однією причиною цього є те, що весь внесок повинен мати якийсь ідентифікатор; цим ідентифікатором може бути або ім'я користувача, або, у випадку анонімного внеску, IP-адреса. Однак Ви можете подати запит на вилучення Вашої сторінки користувача і сторінки обговорення за допомогою тегу {{speedydelete|Тут вкажіть причину}}, після чого Ваш обліковий запис може бути перейменований, як описано вище.