Ste vo Wikimedia Commons nový? Informácie o Wikimedia Commons a to tom, ako prispievať nájdete na stránkach Prvé kroky a Vitajte. Všetky informácie sú dostupné v angličtine a väčšina z nich aj v iných jazykoch. Stránku v danom jazyku zobrazíte tak, že naň kliknete v menu na vrchu každej stránky. Po zaregistrovaní si môžete svoj jazyk nastaviť na trvalo v Nastaveniach.
Novinky
Bol nahraný trojmiliónty súbor! 16. júla 2008 Nadácia Wikimedia oznámila, že na Wikimedia Commons bol nahraný trojmiliónty súbor. Za menej ako rok sa počet súborov zvýšil o milión.
Zásady mazania sa úzko týkajú s rozsahom projektu Wikimedia Commons. Definujú kedy a ako mazať obsah, ktorý do Wikimedia Commons z rozličných dôvodov nepatrí.
Wikimedia Commons je multilinguálny projekt. Na nájdenie prispievateľov, ktorí hovoria vaším jazykom používajte Babylon. Prosíme, pridajte informácie o jazykoch, ktorými hovoríte na svoju používateľskú stránku. O jazykovej politike sa diskutuje na Commons talk:Language policy.
Kategorizuje používateľov podľa grafických a audio schopností, oblastí záujmu na Commons, aby bolo jednoduchšie nájsť pomoc experta v každej oblasti multimédií.
Všetky stránky Pomocníka, projektu, údržby, diskusie, stránky politiky a ďalšie návody o tom, ako pracovať vo wiki ako Wikimedia Commons. Prehľad štruktúry samotného projektu Wikimedia Commons nájdete v kategórii Category:Commons, slovenské stránky v kategórii Category:Commons-sk.
Nástroje pre nahrávanie a ďalšiu úrdžbu Wikimedia Commons ako napríklad Commonist pre jednoduchšie nahrávanie väčšieho množstva obrázkov. Integrácia nástrojov vám dodáva ďalšiu funkcionalitu webovému rozhraniu Wikimedia Commons.
Prehľad toho, ako vkladať obsah Wikimedia Commons do rôznych wiki nadácie Wikimedia a ako môžu tretie strany využívať obsah Commons. Pomocník k multimédiám tiež poskytuje softvér a rady ako prehliadať obrázky, filmy a zvukové záznamy poskytované Wikimedia Commons. Obzvlášť hodnotný obsah na použitie nájdete na Odporúčané obrázky, Obrázok dňa a Multimediálny súbor dňa.